piątek, 1 maja 2015

Wyniki duetu

Pamiętacie post o "komunistach". Pisałam o współpracy z Arteemid. Przekazałam mój mały hafcik w odpowiednie ręce. Ręce, które wyczarowały mi piękną karteluszkę.

Pewnie dla "Komunisty" nie będzie miało większego znaczenia czy kupna czy robiona, ale może rodzicom będzie się podobać. W środku kieszonka na wkładkę.Do tego wyczarowałam taką kopertę. O dziwo kolor spasował idealnie.

Wiem, że pieniądz to nie prezent, ale Młody na kompa zbiera. Wedle życzeń. Małej kobietce to jakoś myślę łatwiej z prezentem. Jakieś kolczyki czy łańcuszek. Zresztą sama nie wiem, bo dzisiejsze dzieci to nie te, jak za naszych czasów.
Zresztą teraz stawki komunijne też przewyższają jakieś moje wyobrażenia normalności. Im większa koligacja rodzinna tym większa stawka. Całe szczęście, że tym razem nie jesteśmy w stawce- chrzestni. Bo wkładkę można by było przeliczyć na fakturę za płytki do łazienki :D
Chrześnica za 5 lat więc może zdążę odłożyć :P9 komentarzy:

 1. Karteczka na prawdę wygląda super. Teraz to pewnie nie, ale za kilka lat może takie dziecko doceni rękodzieło. A o kosztach prezentów to ja już nic nie mówię, tak się czasy pozmieniały, że teraz już przelicznik jest taki, że na komunię komputery, na 18-tkę samochody a na wesele mieszkania. tylko skąd to sie wzięło?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Udało mi się wynegocjować z M.zejście ze stawki jaką chciał dać. Argumentowałam to dniem dziecka, że zaś trzeba będzie wyłożyć kasę. A to dziecko jest akurat ciężkie bo już wszystko ma i słodyczy nie jada.
   Inaczej daje się prezenty jak cieszą darczyńcę a inaczej jak ten darczyńca jest przymuszany.:)

   Usuń
  2. Stwierdziłam też, że w przyszłości chciałabym, żeby moje dzieci nie dostawały pieniędzy (pieniądz to nie prezent), ale prezent skonsultowany z rodzicami. Ewentualnie jak duży to zbiorowa ściepka- jeden prezent od wszystkich.

   Usuń
  3. i tu masz rację, też uważam że kasa to nie prezent i goście powinni choć trochę inicjatywy i zainteresowania okazać żeby wymyślić i choć wybrać się zakupić upominek

   Usuń
 2. bardzo ładna, ten wzorek jest idealny do kart,
  Tak, Spadek to kolejna częśc pokojówki i najlepiej czytać po kolei. Jest jeszcze 3 część, Paryska podróż.

  OdpowiedzUsuń
 3. czasem się cieszę, że jeszcze żadnego chrześniaka nie mam... kartka wyszła rewelacyjnie... hafcik bardzo fajny :)

  OdpowiedzUsuń