środa, 24 czerwca 2015

Uległam

Uległam i ja. Krąży po blogach. Odpowiem i ja.


Jaka jest Twoja ulubiona tkanina do wyszywania?
Nie mam ulubionej tkaniny, bo pracuje ciągle na kanwie. Nie wiem czy mogę ja nazwać AIDĄ, bo przez lata kupowałam ją na metry w sklepach z tkaninami. Ostatnio polubiłam taką straszną drobnicę i jak patrzę jakie xxx sadziłam na początku … :PRysujesz na tkaninie kratki, czy nie?
Rysuję. Ale stanowią dla mnie pomoc tylko na początku. Pomagają zacząć w dobrym miejscu.Zaczynasz haftować na środku tkaniny, czy w rogu?
W haftach z tłem zaczynam w prawym górnym rogu i kieruję się w lewą stronę. W haftach bez tła na środku, ale lece w lewą stronęWolisz trzymać robótkę w ręku, czy używać krosna lub stojaka.
Zdecydowanie wolę w rękach.Wolisz wzory w formie elektronicznej, czy papierowej?
Papierowej. Mogę baźgrać zaznaczając, co mam już wyhefcone.Jaka jest Twoja ulubiona pora na wyszywanie?
Nie mam ulubionej pory. Najczęściej jest to wolna pora. Czyli wieczory.Wyszywasz wzór tak długo dopóki nie skończysz, czy zmieniasz co jakiś czas robótki.
Staram się do końca, choć lubię przerwać duży obrazek jakąś małą popierdółką.Czy masz jakieś UFOki? Jeśli tak, to ile?
Mam dwa. Jakoś mnie odpychają. Zaczęte dawno temu magnolie, które mają mnóstwo półkrzyżyków. I Pani Zima, która ciągle przeskakuje z kolorami.Czy podczas haftowania oglądasz filmy lub słuchasz muzyki?
Nie lubię ciszy, rozprasza mnie. Musi coś grać ale wtedy i tak nie skupiam się na tym tak konkretnie.Często bierzesz udział w SALach i innych tego rodzaju zabawach?
Nie lubię. Brałam udział raz, ale nie odpowiada mi presja czasowa.Czy masz listę wzorów, które będziesz haftować, czy też kolejność jest spontaniczna?
Formalnie listy nie mam. Ale mam w głowie co bym chciała. Chciejstwa zmieniają się ze względu na różne czynniki średnio często. Zależy też od nadarzającej się okazji podarunkowej.

x

2 komentarze:

  1. Fajnie na pytania odpowiedziałaś. W pytaniu 1. co to za kanwa, to nie jest Aida. Policz sobie ilość oczek na 10 cm i wyjdzie Ci rozmiar, sprawdź w przelicznikach.
    Teraz używasz drobnicy, to zastosuj ten sam przelicznik, bt wiedzieć z czym masz do czynienia.

    OdpowiedzUsuń