wtorek, 28 czerwca 2016

Przemeblowanie

Zrobiłam przemeblowanie, żeby mieć gdzie się wyłożyć z książką. Zgrupowałam rośliny zielone, by mieć miejsce na kącik kawowo-książkowy. Do haftowania też się nadaje. Próbowałam.Do tej pory donice były w kompletnym nieładzie na dwóch podestach.
Teraz wylądowały na palecie.Po bokach poziomki z truskawkami, na froncie czomber z pomidorem, w środku cebulkowa szkółka.
Posadziłam z dwóch pestek morele. W jednej coś bujnęło. I teraz się zastanawiam czy faktycznie się udało czy to jakiś chwast. :)

Nie do końca podoba mi się ta kompozycja. Macie jakieś propozycje?

Na drugim podeście, z racji migrującej suszarki krzaczki i ziółka.

i jeszcze moje ulubione Coleusy.

EDIT:
ostatnia wersja wygląda tak. I chyba tak już zostanie na jakiś czas. Do pierwszej mocniejszej wichury bo tylko oparte o ścianę.


7 komentarzy:

 1. Witaj.
  Masz super taras z potencjałem. Warto naokoło desek tarasowych posadzić w ziemi lub w drewnianych donicach jakieś ogrodowe kwiaty lub krzewy, zasłoni to nieładną trawę, i kącik będzie wyglądał przytulniej.
  Podoba mi się Twoja półka na truskawki, fajny patent. Widzę że dopiero zaczynasz tworzyć swój ogród. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W ogród na razie dużo nie inwestuje, bo ma być naprawiana hydroizolacja w budynkach i w garażu (pod moją trawą jest garaż). Ekipa naprawcza pewnie dużo zniszczy. Szkoda mojej pracy. Potem ma być płot i trawa z rolki taka porządna. A potem to już tylko worek pieniądzów ... ;)

   Usuń
  2. Masz rację szkoda żeby to wszystko na marne poszło. Worka może nie trzeba tylko dużo pomysłów. Roślinki taniej samej wyhodować ,a Ty widzę masz do kwiatów rękę, więc na pewno ogród będzie piękny.

   Usuń
 2. O, właśnie o takiej formie wykorzystania palety do doniczek myślałam, jak w ostatnim układzie. Ładnie tam masz. Pokażesz kiedyś więcej?

  OdpowiedzUsuń
 3. muszę wreszcie posadzić truskawki w doniczce, pięknie wyglądają no i bez nawozów :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nawiozłam zaraz po przesadzeniu do skrzynek, w fazie kwitnienia. takimi bio pałeczkami

   Usuń
 4. Podoba mi się.
  Ja nie mam aż tak dużo miejsca u sibie na balkonie.Jeśłi chozdi o rośliny ja usawiłabym je bardziej z boki i w górę :)

  OdpowiedzUsuń