środa, 12 kwietnia 2017

Papużki [3]

To trzecie spotkanie z tymi tęczowymi piórkami.
Sama kiedyś miałam papużkę falistą. Znaleźna, uratowana przed zadziobaniem przez wróble. Mała skubana cwaniara. Na pewno była Zuzką, bo znosiła jajka hurtowo. :)
Ale czemu cwaniara? Bo w tym czasie kiedy uratowaliśmy Zuzkę przed niepewnym losem "na wolności" mieliśmy już dwie duże Nimfy. Zuzka dostała swoją osobną klatkę, ale w towarzystwie klatki z Nimfami. Duże nie za bardzo akceptowały małą znajdę. Nie, nie krzywdy może jej nie robiły, ale bardziej bym powiedziała, że jej się bały. ;) A ta mała wciągała brzuch i przeciskała się pomiędzy swoimi prętami, wychodziła z klatki i wciskała się do dużych, a te panika. Ehh wspomnienia. Zdjęć chyba nie ma. Nie było jeszcze cyfrówek.

Wracając do papużek krzyżykowych to całkiem szybko i przyjemnie powstają.

 Moja Zuzka.
 W towarzystwie.

9 komentarzy:

 1. Ale będzie kolorowo :-)

  Jeśli masz papugi na jakimś zdjęciu, to zawsze możesz pstryknąć fotkę fotce.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie chyba nie ma w ogóle zdjęć papużek. Musiałabym pogrzebać u rodziców. Jak nie zapomnę to z ciekawości zajrzę do albumu w święta

   Usuń
 2. Mają piękne i bardzo żywe kolory :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja tez mialam papuzki faliste jak bylam mala - niewiele niestety pamietam. Sliczna ta Twoja Zuzka :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetne wspomnienia:-))) Haftowane papużki są super:-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Słodka kolorowa gromadka. Kiedyś hodowaliśmy papugi. Miały osobne pomieszczenie ,a było ich ponad sto. Mieliśmy kota i chociaż drzwi były często otwarte bał się tam wchodzić bo papugi jak go widziały robiły taki gwar,że uciekał z podkulonym ogonem.

  OdpowiedzUsuń