niedziela, 26 kwietnia 2015

Mieszkanie

A w kwestii mieszkaniowej? Umówiony gość na pomiar od rolet, umówiona wizyta z konsultantem łazienkowym. Chciałabym, żeby mi doradził w doborze kolorów, żebym nie "przydusiła" już małej łazienki.

W poniedziałek do załatwienia sąd wydział ksiąg wieczystych, bank, urząd skarbowy - no przecież trzeba zaplacić podatek PCC :) no i urząd miasta (podatek od nieruchomości)- tu jest problem, bo w druku jest miejsce na wpisanie numeru księgi wieczystej a tej księgi jeszcze nie ma. Mógłby druk urzędowy, tym samym sprawa, poczekać na ten numer,ale nie może, bo jest tylko 14 dni, a już troche minęło :P Polska. 

Wkładka zamka drzwi wejściowych do mieszkania jest  do wymienienia. Dużo osób miało te klucze. Jest jakaś nietypowa, jest problem z zakupem. 

Z ciekawostek budowlanych z mieszkania. Kaloryfery w kuchni i małym pokoiku zostały odwrotnie zamontowane. Tzn w kuchni jest wielki, a w pokoju mikrusek. Trzeba będzie spuścić wodę i pozamieniać.Tym samym przez dobrą godzinę szukaliśmy gniazdka do zmywarki. Jest oznaczone na rozdzielni osobnym obwodem. Znalazało się zza zadużym kaloryferem. No i okazało się wbrem zapowiedziom, budynek nie był dogrzewany zimą i wyszły wielkie skupiska grzybów. Takich żółtych. Trzeba będzie zasmarować wszystko  środkiem grzybobójczym.

Niedziela popołudniu - wizytacja rodziców i pierwsze oszacowanie kolejności robót.

EDIT:
Całkiem sprawnie wszędzie poszło, 3h na trzy urzędy, bank i przemieszczenie się pomiędzy punktami. Teraz tylko ok dwa miesiące na Księgę Wieczystą a potem jeszcze 14 dni na wypis.
No a potem papierologia ze zmianą zameldowania :D

Tatowie dogadani wchodzą na plac budowy 4 maja.

7 komentarzy:

 1. no to życzę Ci, aby wszystko poszło pomyślnie i gładko, trzymam kciuki

  OdpowiedzUsuń
 2. No to po prostu masakra, ale na pewno wszystko się uda pozałatwiać, pozamieniać i zamontować, czego z całego serca Ci życzę :)
  Pozdrawiam Dorota

  OdpowiedzUsuń
 3. Będzie dobrze! Trzymam kciuki!

  OdpowiedzUsuń
 4. Oj uroki takich mieszkań, ale wierz mi kochana, że jak już to wszystko pozałatwiasz to i się będziesz pomału urządzać i będziesz zadowolona. Wiem to z doświadczenia :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Brak słów... szczególnie kaloryfer i zmywarka... he he he kaloryferem wg fachowców powinnas podgrzewac wode w zmywarce:) Koszmar jakis a szczególnie te plamy....brrrr mam nadzieję, że reszta pójdzie z górki... chociaz chyba nie do końca;) Zależy od reszty grup pracujących:) Ach... Zrób sobie herbatki, odpocznij i ??? Działaj dalej!

  OdpowiedzUsuń
 6. nie wiem czy się nic nie zmieniło, ja z podatkiem gruntowym zgłosiłam sie do urzędu po 5 latach! ( urzedniczyna nie chciała mi pomoc przy wypełnianiu formularza, więc sie wkurzyłam i se poszłam z tekstem, że mnie nie bardzo zależy na płaceniu ;-P )

  Urząd przysłał rozliczenie za ubiegłe 5 lat bez odsetek.

  w sumie pieniądze niewielkie, wiec nawet z 5 lat nie zabijały ;-D
  ale nie wiem czy nadal tak się daje "bez odsetek" za zwłokę

  OdpowiedzUsuń
 7. totalna kicha żeby startować w nowym mieszkaniu z grzybem... znam ten ból mieszkamy już 4 lata i dalej wyłazi... chociaż już mnie bo kupiliśmy osuszacz, zrobiliśmy remont mały na zewnątrz tam gdzie podejrzewaliśmy zbieranie wilgoci i zobaczymy co dalej, mieliśmy kontakty zrobione tam gdzie ekipa uważała a nie tam gdzie ja prosiłam bo nie chciało im się pamiętać o wytycznych i z kaloryferami też były cyrki - ja to jestem zdania, że takie rzeczy powinni naprawiać sami z pocałowaniem ręki i przeprosinami a nie jeszcze wont, że masz coś do powiedzenia

  OdpowiedzUsuń